11 Mayıs 2010 Salı

Kedi !

Aşırı şirinliklerinden dolayı sevginiz işkence boyutuna ulaşacaksa yavru kedi beslemeyin, n’olur ! :(

Bana yaklaşık 3 gündür yoldaşlık etmekte küçük Hasan. Kedi sevmeyen, aksine her daim salyalar saçarak “nankör onnar naan” diyen ben, şimdiyse aynı cümleyi kuranı dövüyorum, çok pis döberim! Olmadı anneme söylerim ! Kedilere “pisi” diyeni yolda görsem kovalarım. Kedime karşı derseniz öncelikle kediye, “Hasan tut olm” derim. Gelir çorabınızı ısırır, dikkatinizi dağıtır ki ben de çift dalayım size. Sizi orada yer bitiririz. Kedi süte banar da yer sizi. Hiç olmadı suratınıza bönel bönel(evet, var böyle bişi) bakar da şirinliğinden dolayı infilak edersiniz.

-Hasan, olm bana değil lan, git hadi işine yavrum, ahaha, gıdıklama silahı yoktu hani ! Anlaşmıştık ! Nankörsünüz hepiniz !  :p

Bana bu cümleleri söyletebilecek, şapşallık sınırlarımın üst sınırını genişleten müsebbib ise şimdilik Hasan.  :) Kendisiyle ne kadar beraber kalırım bilmiyorum ama, insanı resmen ansızın mutlu etme yeteneğine sahipler.

Ha, asıl anlatmak istediğim; insanın bir şeye olan aşırı sevgisinin bünyeye her zaman zarar getireceği gerçeği. Tutkuyla adlandırıldı bugüne kadar.

Bir insanı aşırı seviyorsanız, bir noktada kıskançlık hududlarınızı çiğneyecektir. Bundan gerçekten kaçış yok. Dimağınızı kontrol edemediğinizi görebilirsiniz uzaktan.

Bir ideolojiyse körü körüne bağlanan, diğer tüm düşüncelere olumsuz bakacaksınız. Kısaca bağnaz, veyahut mutaassıp olarak adlandırılacaksınız. Sizin gibi düşünmeyenleri düşüncelerinden dolayı yargılayacaksınız. Çünkü doğru sadece sizin düşüncenizdedir.

Ya da bir hayvan ise aşırı sevilen, genelde aşırı mıncıklamaktan dolayı onun canını acıtabilirsiniz. Evet, bazen oluyor bu. Ama sevimli ki şimdi ! :p

Uzatmaya gerek yok, her şeyin aşırısı zararlı bünyeye, en iyisi kararında yaşamak her duyguyu...

Demişler ki; şapşal kedi yuvarlanır, sahibini bulur.

Off, şirinliğe bakar mısınız?

+Gel buraya !!!!!!

-cıyk !
uyuyan_kedi

9 garibin yorumu:

Amelie Poulain dedi ki...

Nazar değmesinn! Şirinlik!

otistikhumanist dedi ki...

:) Kedim size iltifatınızdan dolayı "mrr" dedi. öyle bi'şey ya da... :p

[bu arada fotoğraftakiyle 3. dereceden akraba olurlar kediciğim. ama aynılar sahi. :)]

papatya dedi ki...

Batu'cuğum herkes önce "Ayy kesinlikle bakamam." der ama bu hayvanlar sana öyle bir bakıyorlar ki yiyorsa alma, zeka küpü hepsi hemen sevdiriyorlar kendilerini, tabi dikkat et sen tırmıklamasın evi, ben küçücük tavşandan bile neler çektim :) Kolay gelsin, yardıma ihtiyacın olursa söyle. Bu arada ben Hande, Kevenk olan :D

Amelie Poulain dedi ki...

=) Bir gün severken öldüreceğim diye çok korkuyorum ben de. İçimdeki Elmyra'yı içerde tutmaya çalışıyorum ama yoruldum.

Nihihi. =)

otistikhumanist dedi ki...

@papatya: :) Aa, sen buraya taşınmışsın sahi. Orada(wordpress?) blog'unu takip edemiyorduk, arada tıklıyordum doğrusu, buraya geldin iyi oldu ! :)Yakınsın zaten, yardım olursa çağıracağım papatya ! :)

Bu arada kedim dişi olabilir. :S Tam emin değilim, eve gidince bakacağım yahu tekrar.

@Amelie Poulain
:)

Zaten bu hayvancıkların bize öğrettiği bir şey varsa o da sabretme, ya da nefse karşı koyma flan yahu. Kediyi sıkmayayım diye bin takla atıyorum resmen, ter döküyorum. :( :p

name-i nur dedi ki...

"İnsanın bir şeye olan aşırı sevgisinin bünyeye her zaman zarar getireceği gerçeği.."

Dediğiniz çok doğru..
Sevgi özgür kılar, tutku ise tutuklar...
Bazı duyguları ayarında tutmak en güzeli..

otistikhumanist dedi ki...

aynen öyle sevgili name-i nur. ;)

girl with the red balloon dedi ki...

Şu anda ayaklarımın ucunda Safiye ( Safiş ) yatmakta. Sokakta bulduğumda minicikti. Süt bile içemiyordu. Şimdiyse maşallahı var. Ama cidden doğru söylüyorsun. Böyle onu tutup içime sokasım geliyor. Böyle bönel bönel bakınca, kulağından ısırasım var. Ama neyse ki iradem de var :)

otistikhumanist dedi ki...

:) Karşı koyulamaz olmalarını fırsata çeviriyor sevimli "hayınlar". :)

Bu arada elbet ki Safiye(Safiş)'ye hayat vermekle çok iyi bir iş yapmışsınız. :)

Yorum Gönder